Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Károli Gáspár Református Egyetem két osztatlan tanárképzéséhez kellett a legtöbb - 474 - pont az idei pótfelvételin. Mely szakokon húzták a legmagasabb ponthatárokat? Íme, a lista.
A héten a leginkább várt esemény kétségkívül a ponthatárhúzás volt, de meghirdették a pótfelvételit is, valamint az is kiderült, szeptembertől mennyit keresnek majd a tanárok.
Megvannak a 2015-ös felvételi ponthatárai - többen kérdeztétek, hogy mit tehettek, ha bekerültetek az egyik megjelölt szakra, de mégsem szeretnétek elkezdeni.
A felsőoktatásba jelentkező 105 ezer diák közül mintegy 72 ezret vettek fel, ami lényegében megegyezik a tavalyi arányokkal - közölte Palkovics László pénteken Budapesten, sajtótájékoztatón.
Augusztus 10-ig jelentkezhetnek a 2015-ös pótfelvételire azok a diákok, akik egyetlen szakra sem kerültek be, vagy nem vettek részt az idei felvételin - a ponthatárokat augusztus 26-án hozzák majd nyilvánosságra.
Vezetés és szervezés, vállalkozásfejlesztés, pénzügy, marketing - ezek voltak az idei felvételi legnépszerűbb mesterképzései. Megnéztük, hány ponttal lehetett bekerülni nappali tagozatos, állami ösztöndíjas helyre.
Az ELTE bölcsészkarára, a Budapesti Gazdasági Főiskola Pénzügyi és Számviteli Karára, a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Karára került be a legtöbb jelentkező a 2015-ös felvételin. Íme, a lista.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Szegedi Tudományegyetem és a Debreceni Egyetem vette fel a legtöbb jelentkezőt az idei felvételin - az ELTE-n valamivel több mint 8 ezren kezdhetik meg tanulmányaikat, de a debreceni és a szegedi egyetemen is 6 ezernél több gólya lesz.
Több mint 2200-an kerültek be a 2015-ös felvételi legnépszerűbb alapképzésére, a gazdálkodási és menedzsmentre, de kétezernél több hallgató kezdi meg tanulmányait a gépészmérnöki képzésen is.
Minden ötödik felvételiző az ELTE-re adta be a jelentkezését, 8093 fő kezdi meg itt tanulmányait szeptemberben, köztük 880 leendő általános és középiskolai tanár - közölte az eduline-nal az egyetem.
Több mint ötezren jelentkeztek a legnépszerűbb informatikai alapszakra, a sok diákot vonzó egyetemeken ezért az idén is nagy volt a verseny az állami ösztöndíjas helyekért. Megnéztük, hány ponttal lehetett bekerülni az informatikai alapképzésekre.
Biológia, földrajz, kémia - a természettudományi alapképzések közül ezekre jelentkezett a legtöbb diák. Mutatjuk a nappali tagozatos, állami ösztöndíjas képzések ponthatárait.